Poniedziałek, Grudzień 16, 2019, 20:34 | Brak komentarzy »

W listopadzie przeprowadziliśmy pierwszy kurs na eksperta ADN do spraw przewozu gazów w Polsce. Intensywne szkolenie obejmujące zagadnienia teoretyczne jak i praktyczne. Pierwszy egzamin już w grudniu. Nie możemy się doczekać


Poniedziałek, Grudzień 16, 2019, 20:24 | Brak komentarzy »

adn-lng

ExeLNG jako pierwszy tego typu ośrodek szkoleniowy w Polsce, 14 października uzyskał wpis do rejestru podmiotów prowadzących kursy na eksperta ADN do spraw przewozu gazów.
Ten krok umożliwił nam wprowadzenie certyfikowanych kursów zatwierdzonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Kusy dedykowane są specjalistom zajmujących się transportem ładunku kriogenicznego w żegludze śródlądowej.
Na krajowym rynku nie ma barki przewożącej LNG, natomiast wielu polskich kapitanów przewozi tego typu ładunek za granicą, pracując dla tamtejszych armatorów. Specyfika pracy marynarzy przewożących LNG wymaga posiadania specjalistycznych uprawnień.
Do tych właśnie osób kierujemy naszą poszerzoną ofertę szkoleniową zapewniając uzyskanie dokumentu, który umożliwia poszerzenie kompetencji a co za tym idzie- nowe perspektywy, rozwój kariery i dużo wyższe zarobki.


Poniedziałek, Grudzień 16, 2019, 20:14 | Brak komentarzy »

lng-bus

Stuprocentowa skuteczność!
Dzisiaj w Warszawie nasi kursanci z Miejskich Zakładów Autobusowych przystąpili do egzaminu umożliwiającego zdobycie uprawnień do napełniania zbiorników paliwowych LNG.

Z wielką satysfakcją informujemy, że wszyscy kursanci zdali celująco.

Osiągnięcia osób, które uczestniczyły w naszych szkoleniach zawsze przepełniają nas dumą.


Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy za wybór oferty szkoleniowej ExeLNG i zapraszamy do dalszej współpracy.


Poniedziałek, Grudzień 16, 2019, 20:07 | Brak komentarzy »

lng_fuelling

We wrześniu przeprowadziliśmy szkolenie na zlecenie Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie.

MZA dysponuje taborem zasilanym skroplonym gazem ziemnym. W związku z wprowadzeniem tego typu unowocześnienia, stołeczne przedsiębiorstwo podjęło decyzję o podniesieniu kompetencji oraz poziomu bezpieczeństwa pracy zatrudnionego personelu.

Szkolenie dla kierowców warszawskiego MZA perfekcyjnie przygotowało uczestników do egzaminu przeprowadzonego przez Transportowy Dozór Techniczny.

lng-mza


Poniedziałek, Grudzień 16, 2019, 19:54 | Brak komentarzy »

lng_bunkering

Kolejne bunkrowanie LNG w Gdyni.

Coraz więcej statków wykorzystuje skroplony gaz ziemny (LNG) jako paliwo. Gaz ziemny czyli taki sam jakim ogrzewamy nasze mieszkania czy podgrzewamy obiad. Różnica tkwi w stanie skupienia. Skroplony zajmuje o wiele mniej miejsca i magazynowanie w zbiorniku paliwowym jest efektywniejsze.

Wymogi związane z ekologią (SECA Zone 5W) wymusiły na statkach użycie paliwa, które zawiera jedynie śladowe ilości siarki. Wykorzystanie LNG (Liquefied Natural Gas) jest jednym z rozwiązań.

Zarówno cementowiec bunkrowany dzisiaj w Gdyni, jak i  wycieczkowiec stojący przy sąsiednim nabrzeżu nie emitują szkodliwych związków do atmosfery. Jeden port, sąsiednie nabrzeża, dwa statki zasilane skroplonym gazem ziemnym - widać progress w kierunku czystego shippingu.

lng-bunker


środa, Sierpień 14, 2019, 16:45 | Brak komentarzy »

Piątek, Lipiec 12, 2019, 15:39 | Brak komentarzy »

EXE LNG DNV

Seminarium LNG zorganizowane przez Polską Platformę LNG w siedzibie DNV GL, na którym omówiliśmy apsekty bezpieczeństwa podczas przeładunku skroplonego gazu ziemnego. Wisienką na torcie był film z przeprowadzonej przez nas sondy dotyczącej świadomości społeczeństwa w zakresie wykorzystania LNG. 


Piątek, Lipiec 12, 2019, 15:34 | Brak komentarzy »

EXE LNG pgnig

Kolejne bunkrowanie w Gdyni. Dla odmiany w ciągu dnia. Przy okazji zapoznaliśmy się instalacją zamontowaną na statku odbierającym bunkier. Pozdrowienia dla załogi. 


Piątek, Lipiec 12, 2019, 15:00 | Brak komentarzy »

EXE LNG bunkrowanie

Szybki powrót do Trójmiasta i kolejne bunkrowanie LNG w Gdyni. Szybka, sprawna operacja.


Piątek, Lipiec 12, 2019, 14:58 | Brak komentarzy »

EXE LNG Klaipeda

Kolejna wycieczka - tym razem do wschodnich sąsiadów. Konferencja, na której przedstawicielka polskiego Ministerstwa Energii przedstawiła nasze dotychczasowe osiągnięcia i plany na przyszłość. Litwa, Kłajpeda, FSRU Independence - czyli pływający terminal LNG. 


Copyright Exerters 2020, All Rights Reserved