Poniedziałek, Czerwiec 15, 2020, 16:28 | Brak komentarzy »

egzaminTDT

W czerwcu 2020 nasi kursanci przystąpili do egzaminu państwowego przed komisją Transportowego Dozoru Technicznego i uzyskali uprawnienia do tankowania pojazdów skroplonym gazem ziemnym.

Szkolenie https://exelng.pl/1_12_tankowanie-pojazdow-lng.html pozwala na szczegółowe zapoznanie się z budową instalacji zasilania pojazdów LNG, procedurami tankowania z podziałem na rodzaj pojazdu (Iveco, Scania, Volvo) i regulacjami prawnymi.

Ze względu na covid-19 i wstrzymanie egzaminów TDT przed egzaminem przeprowadziliśmy powtórzenie materiału z kursu.  Zajmujemy się przygotowaniem dokumentacji osób egzaminowanych przed komisją TDT i zapewniamy środki ochrony osobistej podczas egzaminu.

 


Wtorek, Maj 12, 2020, 16:56 | Brak komentarzy »

tdt lng

W marcu 2020  mieliśmy przyjemność uczestniczyć w naukowo- technicznej konferencji “Przewóz towarów niebezpiecznych” zorganizowanej przez Transportowy Dozór Techniczny w Warszawie (http://www.tdt.pl/przewoz-towarow-niebezpiecznych/1392-konferencja-przewoz-towarow-niebezpiecznych-.html)

Bardzo interesujący panel dotyczący rozwoju rynku LNG w Polsce napawał nas dumą z faktu, że jesteśmy częścią tej branży. Przyjemnością było wysłuchanie prelegentów- przedstawicieli takich gigantów jak Polskie LNG czy PGS sp. z o.o. Liczymy, że rynek skroplonego gazu ziemnego będzie się systematycznie rozwijał w naszym kraju.

Wszystkim osobom zainteresowanym tego typu wydarzeniami polecamy śledzić doniesienia o kolejnych konferencjach i spotkaniach.


Wtorek, Maj 12, 2020, 16:39 | Brak komentarzy »

lng trucks

Również w lutym zorganizowaliśmy szkolenie dla pracowników kaliskiej firmy spedycyjnej OstSped (https://ostsped.pl/).

Tym razem szkolenie przeprowadziliśmy dla kierowców tankujących pojazdy ciężarowe zasilane skroplonym gazem ziemnym LNG.

Naszym kursantom przekazaliśmy niezbędne w ich profesji informacje między innymi na temat właściwości fizyczno - chemicznych LNG, procedur bezpieczeństwa pracy i własnego, czynników ryzyka występujących podczas pracy z LNG, procedur awaryjnych oraz zasad działania złączy awaryjnego rozłączania w przypadku zagrożenia.

Jesteśmy przekonani, że wiedza uzyskana na szkoleniu w ExeLNG zostanie wykorzystana w praktyce. 😊


Wtorek, Maj 12, 2020, 16:37 | Brak komentarzy »

nalewaki uno lng

Od 2017 roku prowadzimy szkolenia na nalewaki LNG - szkolenia dla osób ubiegających się o wydanie zaświadczęń kwalifikacyjnych uprawniających do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych skroplonym gazem ziemnym.

Tym samym w lutym tego roku mogliśmy zorganizować takie szkolenie dla firmy Targor Truck (https://www.targor-truck.pl).

Program sprofilowaliśmy pod kierowców cystern, którzy uzyskali u nas wszelkie informacje na temat obsługi urządzeń do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych skroplonym gazem naturalnym LNG.

Zawsze podkreślamy fakt, że bardzo cenimy współpracę z praktykami w zawodzie, dzięki którym sami możemy poznać branżowe ciekawostki, nie inaczej było tym razem.

Pozdrawiamy i życzymy sukcesów!


Wtorek, Maj 12, 2020, 16:31 | Brak komentarzy »

lng_szkolenie

Na początku lutego mieliśmy wielką przyjemność przeszkolić właściciela firmy EkoAutoGaz (http://www.ekoautogaz.pl) Pan Eugeniusz od lat specjalizuje się w montażu instalacji LPG oraz CNG. Zorganizowaliśmy dla EkoAutoGaz szkolenie oparte o spersonalizowany program, dzięki czemu przekazaliśmy wszystkie niezbędne informacje na temat instalacji zasilania pojazdów skroplonym gazem ziemnym LNG i zasadach bezpieczeństwa w pracy z wykorzystaniem ładunku kriogenicznego.

To kolejne szkolenie, które przygotowaliśmy specjalnie pod oczekiwania i potrzeby klienta- dla nas nie ma rzeczy niemożliwych 😊


Wtorek, Maj 12, 2020, 16:20 | Brak komentarzy »

des lng

Połowa stycznia przyniosła nam bardzo ciekawą, inną niż dotychczas formę szkolenia.

Na zlecenie szczecińskiej firmy Diesel Engine Service Ltd. (https://d-e-s.pl/) zorganizowaliśmy specjalistyczny rozszerzony kurs.

Naszym kursantom przekazaliśmy niezbędną dla ich profesji wiedzę na temat budowy i funkcjonowania statków transportujących skroplony gaz ziemny LNG.

Uczestników szkolenia podzieliliśmy na dwie tematyczne grupy zgodnie z profilem profesji jaką się zajmują- mechaników oraz elektryków. Każdą z grup szkolił specjalista danej dziedziny.

Dzięki temu nasi kursanci uzyskali wiedzę, która ich faktycznie dotyczy oraz mogli maksymalnie wykorzystać dostępny czas szkoleniowy zgodnie z przedmiotem zawodowych zainteresowań.

 

Tym samym przypominamy- jesteśmy zdolni przygotować maksymalnie spersonalizowane szkolenia, które przyniosą naszym kursantom jak najwięcej korzyści. Jeśli w naszej ofercie nie znajdują się zagadnienia, które stricte Państwa interesują- prosimy o e-mail lub telefon w celu ustalenia szczegółów.


Wtorek, Maj 12, 2020, 16:11 | Brak komentarzy »

adn lng

W 2020 rok weszliśmy z impetem!

Styczeń upłynął nam przede wszystkim pod znakiem szkoleń ADN-G (kurs na eksperta ADN do spraw przewozu gazów). 

Z dumą przypominamy, że w Polsce jesteśmy pierwszym ośrodkiem, który wprowadził takie szkolenia do swojej oferty.

 Jeden z terminów kursu ADN-G został zarezerwowany wyłącznie dla pracowników firmy http://www.afloscrew.com/.

Bardzo cieszymy się z owocnej współpracy i życzymy wszystkiego dobrego doskonałym specjalistom 😊

 


Poniedziałek, Grudzień 16, 2019, 20:46 | Brak komentarzy »

exelng

❗️ Mamy pierwszych specjalistów ADN-G w Polsce❗️
Za nami pierwsze kursy oraz pierwsze egzaminy, dzięki którym nasi kursanci mogli zdobyć potwierdzenie uzyskania nowych kompetencji.

Z radością informujemy, że egzamin na ADN-G zdali wszyscy nasi kursanci, co oznacza, że działalność ExeLNG w dalszym ciągu cechuje stuprocentowa zdawalność!
Co więcej, nasi kursanci mogą pochwalić się imponującymi wynikami egzaminu- żaden z wyników nie wynosił mniej niż 97%‼️

Jesteśmy dumni zarówno z naszych kursantów, jak i szkoleniowców- wysiłek obu stron zaowocował kolejnym sukcesem.
Gratulujemy! 👏


Poniedziałek, Grudzień 16, 2019, 20:44 | Brak komentarzy »

tdtlng

Na początku grudnia mieliśmy zaszczyt przeprowadzić kurs na zlecenie rodzinnego przedsiębiorstwa wielobranżowego Citronex ze Zgorzelca.

Z tego miejsca chcielibyśmy raz jeszcze pogratulować stuprocentowej zdawalności kursantom z firmiy Citronex, a także podziękować PGK Śrem za miłe przyjęcie i umożliwienie przeprowadzenia egzaminu na pierwszej w Polsce Stacji Tankowania Gazem Ziemnym LNG/CNG.

Zgodnie z art. 22 ustęp 3 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz. U. 2019 poz. 667), osoby obsługujące i konserwujące urządzenia techniczne obowiązane są posiadać zaświadczenia kwalifikacyjne potwierdzające umiejętność praktycznego wykonywania tych czynności oraz znajomość warunków technicznych dozoru technicznego, norm i przepisów prawnych w tym zakresie (źródło: Transportowy Dozór Techniczny).

Osoby odpowiedzialne za obsługę urządzeń do napełniania skroplonym gazem ziemnym, powinny posiadać odpowiednie uprawnienia regulowane przez obowiązujące prawo. Oznacza to, że do tankowania LNG niezbędne jest posiadanie uprawnień TDT. Aby je otrzymać, należy zdać egzamin potwierdzający zdobycie niezbędnych do tego kwalifikacji.

Oferujemy kompleksowe przygotowanie do egzaminu zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Nasze certyfikowane kursy gwarantują zdobycie wiedzy, doświadczenia oraz kompetencji niezbędnych do pracy z LNG.

Kurs dla fimy Citronex odbył się w dniach 3-4 grudnia i dedykowany był osobom ubiegającym się o wydanie zaświadczeń kwalifikacyjnych uprawniających do napełniania zbiorników LNG zamontowanych w instalacjach zasilania pojazdów. Piątego grudnia przeprowadziliśmy egzamin, który zdali wszyscy uczestnicy. Oznacza to, że nasi kursanci posiadają teraz odpowiednie kompetencje do napełniania pojazdów ciężarowych skroplonym gazem ziemnym.

Kurs podzieliliśmy na dwa etapy. W części teoretycznej zawarliśmy niezbędne informacje z zakresu prawa, obsługi urządzeń technicznych oraz tankowania skroplonego gazu ziemnego. Część praktyczna obejmowała wizytę na dwóch stacjach tankowania, gdzie nasi kursanci mogli na żywo zapoznać się z kolejnymi krokami procesu napełniania gazem ziemnym pojazdów ciężarowych.

Dzięki zaangażowaniu i pracy kursantów z firmy Citronex, przeprowadzenie grudniowego kursu było dla nas przyjemnością. Życzymy dalszych sukcesów 🙂

lng-srem


Poniedziałek, Grudzień 16, 2019, 20:41 | Brak komentarzy »

pplng

28 listopada odbyła się trzecia Polska Konferencja LNG w Warszawie, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć.

Program tegorocznej konferencji obejmował przede wszystkim zagadnienia dotyczące roli Polski w rozwoju branży LNG oraz aktualnych i przyszłych inwestycji związanych z ładunkiem kriogenicznym w naszym kraju.

Głównym punktem Konferencji był panel dyskusyjny, którego tematem przewodnim było zagadnienie „Droga do transportu bezemisyjnego”. Jako firma stawiająca na proekologiczne rozwiązania w życiu codziennym, cieszymy się, że temat przewodni panelu zwraca uwagę na problematykę ekologii we współczesnym transporcie, poszukiwanie korzystnych rozwiązań oraz rozwój rynku naturalnego gazu.

Jako istotne uważamy zwrócenie uwagi również na transport morski, który nam, jako osobom pracującym przez wiele lat na morzu, a także przy bunkrowaniu LNG w gdyńskim porcie, jest szczególnie bliski.

Polska Konferencja LNG jak zawsze obfitowała w interesujące zagadnienia, nowoczesne pomysły i ciekawe dyskusje. Z niecierpliwością czekamy na jesienną edycję w 2020r.


Copyright Exerters 2021, All Rights Reserved