Blog

Wtorek, Listopad 29, 2022, 12:32 | Brak komentarzy »

Działamy prężnie cały rok, też w okresie jesiennym.

Tym razem do egzaminu tankowania LNG podchodziło 16 uczestników, niezawodnie zdawalność stuprocentowa.

 


Czwartek, Maj 19, 2022, 11:50 | Brak komentarzy »

Lista absowlentów naszych kursów stale się powiększa i niezmiernie nas to cieszy!


Serdecznie dziękujemy załodze z Polskiego Transportu Ciężarowego za współprace i miłą atmosferę nauki.


Do zobaczenia na egzaminach!


środa, Kwiecień 6, 2022, 14:58 | Brak komentarzy »

W ubiegłym tygodniu miały miejsce trzy egzaminy TDT uprawniające do tankowania pojazdów zasilanych CNG/LNG oraz napełniania i opróżniania cystern przewożących skroplony gaz ziemny.
Dzięki świetnemu przygotowaniu kursantów egzaminy przebiegły bardzo sprawnie
a wynik pozytywny otrzymało 100% przystępujących.
Dziękujemy firmom PGNiG Odział w Zielonej Górze, PGK Śrem
oraz Gaz Trading za pomoc i współpracę.

 


Wtorek, Marzec 29, 2022, 13:27 | Brak komentarzy »

Na ostatnim szkolniu mieliśmy przyjemność pracować ze strażakami z dwóch różnych oddziałów w Wielkopolsce.
Stanowiło to doskonałą okazję do przyrównania naszego doświadczenia wyniesionego z pracy przy instalacjach lądowych LNG oraz przy statkach LNG ze specjalistami z dziedziny gaszenia pożarów. Podczas szkolenia omówiliśmy zagadnienia bezpieczeństwa związane z transportem oraz magazynowaniem LNG. Szczególną uwagę przyłożyliśmy do zjawisk jakie są charakterystyczne dla skroplonego gazu ziemnego tj. rapid phase transition jak i boiling liquid expanding vapor explosion. Omówiliśmy również procedury postępowania w sytuacjach zagrożeń, awarii i wypadków.


Poniedziałek, Marzec 28, 2022, 16:19 | Brak komentarzy »

Dnia 7 marca odbył się państwowy egzamin na uzyskanie kwalifikacji do tankowania pojazdów zasilanych skroplonym gazem ziemnym.
Mieliśmy dostęp do dwóch różnych typów pojazdów, co stanowiło doskonałą okazję do porównania starszej technologii jednego z pierwszych pojazdów zasilanych LNG w Polsce z obecnie oferowaną dużo bardziej nowoczesną marki Volvo.
Kursanci z różnych firm celująco zdali egzamin teoretyczny z zakresu przepisów, aby następnie przystąpić do egzaminu praktycznego. Poziom naszych szkoleń utrzymywany jest na najwyższym poziomie.
Zapraszamy wszystkie firmy chcące podnieść kwalifikacje swoich pracowników oraz uzyskać uprawnienia do legalnego tankowania LNG.


Poniedziałek, Marzec 28, 2022, 16:08 | Brak komentarzy »

W ubiegłym roku 2021 zorganizowaliśmy egzaminy uprawniające do pracy z LNG dla blisko stu osób.

Pochwalić się możemy stu procentową zdawalnością.

Więcej aktualności z tamtego okresu mogą Państwo znaleźć na naszym Facebooku- Exe LNG. 


Poniedziałek, Czerwiec 15, 2020, 16:28 | Brak komentarzy »

egzaminTDT

W czerwcu 2020 nasi kursanci przystąpili do egzaminu państwowego przed komisją Transportowego Dozoru Technicznego i uzyskali uprawnienia do tankowania pojazdów skroplonym gazem ziemnym.

Szkolenie https://exelng.pl/1_12_tankowanie-pojazdow-lng.html pozwala na szczegółowe zapoznanie się z budową instalacji zasilania pojazdów LNG, procedurami tankowania z podziałem na rodzaj pojazdu (Iveco, Scania, Volvo) i regulacjami prawnymi.

Ze względu na covid-19 i wstrzymanie egzaminów TDT przed egzaminem przeprowadziliśmy powtórzenie materiału z kursu.  Zajmujemy się przygotowaniem dokumentacji osób egzaminowanych przed komisją TDT i zapewniamy środki ochrony osobistej podczas egzaminu.

 


Wtorek, Maj 12, 2020, 16:56 | Brak komentarzy »

tdt lng

W marcu 2020  mieliśmy przyjemność uczestniczyć w naukowo- technicznej konferencji “Przewóz towarów niebezpiecznych” zorganizowanej przez Transportowy Dozór Techniczny w Warszawie (http://www.tdt.pl/przewoz-towarow-niebezpiecznych/1392-konferencja-przewoz-towarow-niebezpiecznych-.html)

Bardzo interesujący panel dotyczący rozwoju rynku LNG w Polsce napawał nas dumą z faktu, że jesteśmy częścią tej branży. Przyjemnością było wysłuchanie prelegentów- przedstawicieli takich gigantów jak Polskie LNG czy PGS sp. z o.o. Liczymy, że rynek skroplonego gazu ziemnego będzie się systematycznie rozwijał w naszym kraju.

Wszystkim osobom zainteresowanym tego typu wydarzeniami polecamy śledzić doniesienia o kolejnych konferencjach i spotkaniach.


Wtorek, Maj 12, 2020, 16:39 | Brak komentarzy »

lng trucks

Również w lutym zorganizowaliśmy szkolenie dla pracowników kaliskiej firmy spedycyjnej OstSped (https://ostsped.pl/).

Tym razem szkolenie przeprowadziliśmy dla kierowców tankujących pojazdy ciężarowe zasilane skroplonym gazem ziemnym LNG.

Naszym kursantom przekazaliśmy niezbędne w ich profesji informacje między innymi na temat właściwości fizyczno - chemicznych LNG, procedur bezpieczeństwa pracy i własnego, czynników ryzyka występujących podczas pracy z LNG, procedur awaryjnych oraz zasad działania złączy awaryjnego rozłączania w przypadku zagrożenia.

Jesteśmy przekonani, że wiedza uzyskana na szkoleniu w ExeLNG zostanie wykorzystana w praktyce. 😊


Wtorek, Maj 12, 2020, 16:37 | Brak komentarzy »

nalewaki uno lng

Od 2017 roku prowadzimy szkolenia na nalewaki LNG - szkolenia dla osób ubiegających się o wydanie zaświadczęń kwalifikacyjnych uprawniających do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych skroplonym gazem ziemnym.

Tym samym w lutym tego roku mogliśmy zorganizować takie szkolenie dla firmy Targor Truck (https://www.targor-truck.pl).

Program sprofilowaliśmy pod kierowców cystern, którzy uzyskali u nas wszelkie informacje na temat obsługi urządzeń do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych skroplonym gazem naturalnym LNG.

Zawsze podkreślamy fakt, że bardzo cenimy współpracę z praktykami w zawodzie, dzięki którym sami możemy poznać branżowe ciekawostki, nie inaczej było tym razem.

Pozdrawiamy i życzymy sukcesów!


Copyright Exerters 2022, All Rights Reserved